• Galeria prac kl. III A

05.05.2020

Podczas nauki zdalnej, w zaciszu uczniowskich domów, powstają ciekawe prace.
            Z pewnością warto je zaprezentować. Wiele prac zrealizowali uczniowie klasy III a.
            W ramach edukacji polonistycznej, po przeczytaniu i analizie lektury H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”, dzieci wykonały książeczki. W związku ze zbliżającą się Wielkanocą stworzyły mapy pamięci, często kolorowe, ozdobione rysunkami czy naklejkami.

• Majowe święta

01.05.2020

Zastanawialiście się może, dlaczego dzień 1 i 3 maja są wolne od szkoły i pracy?

Wydarzenia, dzięki którym te daty zostały upamiętnione w polskiej historii, miały miejsce w różnych okresach czasu, w zupełnie odmiennych miejscach. Co ciekawe dzień 1 maja jest świętowany w kilkudziesięciu krajach na świecie, zaś 3 maja wyłącznie w Polsce. Jeżeli więc mamy dzień wolny, musiało wydarzyć się wtedy coś ważnego.

• Aktywności uczniów podczas nauki zdalnej

19.04.2020

Za nami wiele dni zdalnego nauczania, a więc ciężkiej pracy wszystkich uczniów. Chcąc docenić wysiłek, jaki uczniowie codziennie wkładają w zdobywanie nowej wiedzy, z dumą i radością prezentujemy kolejne prace naszych uczniów.

Prezentowane lapbooki, plakaty i makiety zostały wykonane przez uczniów 5b i 5c w ramach powtórzenia wiedzy z historii na temat średniowiecza. Jak widać, efekty są niesamowite! Dlatego też, zachęcamy do zamieszczania w komentarzach innych fotografii prezentujących Wasz wysiłek. N.K.

• WOS i Minecraft

19.04.2020

Już raz nasi uczniowie udowodnili, że gry komputerowe mogą pomagać w nauce. Tym razem popularna wśród młodzieży gra Minecraft znalazła powiązanie z zajęciaciami z wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klasy 8a (Maksymilian Nimc, Paweł Glock oraz Seweryn Grenc) wpadli na pomysł odwzorowania budynku sejmu RP. Na załączonych zdjęciach widać, że ich pomysł okazał się wyjątkowy, a wkład pracy ogromny. Chłopcy nie zapomnieli nawet o najmniejszych szczegółach. Bez wątpienia można stwierdzić, że taka kreatywność uczniów zachwyca. Wielkie brawa!  N.K.

• Rekrutacja do klasy pierwszej

24.03.2020

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19 rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej może się odbyć drogą elektroniczną. W związku z tym rodzice mogą pobrać zgłoszenie do klasy I ze strony internetowej szkoły www.zs2pelplin.pl zakładka Dokumenty – Nabór do klasy pierwszej 2020/2021. Następnie go uzupełnić, zeskanować i przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@sp2pelplin.pl

Po ustaniu zagrożenia będzie można uzupełnić dokumentację w postaci papierowej.

• iDziennik

16.03.2020

Przypominamy uczniom, że logowanie się do iDziennika jest obowiązkowe, ponieważ są tam umieszczane prace i zadania do wykonania w czasie przerwy w zajęciach szkolnych.

Wszelkie problemy proszę zgłaszać do szkolnego administratora iDziennika. icho@interia.pl

• Komunikat MEN dotyczący zawieszenia zajęć lekcyjnych

Rodzicu,

- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

• dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

09.03.2020