• XI Konkurs Biblijny

25.02.2020

„Życie pierwotnego Kościoła  w opisie Dziejów Apostolskich” zgłębiali nasi uczniowie przygotowując się do konkursu biblijnego organizowanego przez Collegium Marianum w Pelplinie  oraz Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej i Wydział Teologiczny UMK w Toruniu. W rejonowym etapie konkursu, który odbył się 13 lutego  w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie.:

• Żywa lekcja historii

20.02.2020

Co zawdzięczamy Grekom? Kim była szlachta? Kogo nazywamy hetmanem? Jak wyglądał potop szwedzki?

To tylko kilka pytań, na które uczniowie naszej szkoły poznali dzisiaj odpowiedź, a wszystko dzięki uczestnictwu w Żywej lekcji historii. 20 lutego nasza sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce odkrywania tajemnic historii. Podczas dwugodzinnych zajęć młodzież z 5 i 6 klas przypomniała sobie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski, zaznajomiła się z orężem oraz ubiorem husarii, a także wcieliła się w postaci historyczne i odegrała scenki z potopu szwedzkiego. Młodsi uczniowie miło spędzili czas podczas zajęć poświęconych starożytnej Grecji. Nikt dzisiaj się nie nudził, a uczestnicy spotkania w przyjemny  sposób utrwalali wcześniej zdobytą już wiedzę.

• Walentynki 2020

17.02.2020

Jak co roku młodzież z naszej szkoły radośnie świętowała dzień zakochanych. Tydzień przed świętem na szkolnym korytarzu pojawiła się walentynkowa skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje liściki. W piątek szkolni pomocnicy św. Walentego z uśmiechem na twarzy obdarowywali uczniów pozostawionymi w niej walentynkami i prezentami. Młodzież nie zapomniała również o szkolnej dyrekcji – zarówno Pani Barbara Nabakowska, jak i Pani Alina Strójwąs otrzymały piękne własnoręcznie wykonane przez uczniów walentynki. Ponadto na szkolnym holu uczniowie wspólnie tworzyli „tablicę wdzięczności” – przypinali serduszka z podziękowaniami dla wszystkich tych, których kochają.  SU

• Dyskoteka walentynkowa

16.02.2020

13 lutego uczniowie naszej szkoły wspaniale bawili się podczas dyskoteki walentynkowo-karnawałowej. Karnawałowy nastrój towarzyszył nam już od samego ran, bowiem od rana na sali gimnastycznej karnawał świętowali uczniowie klas 1-3, natomiast młodzież z klas 4-8 swoją zabawę rozpoczęła o godz. 16. W organizacji walentynkowego szaleństwa pomogły uczennice klasy 8a, które m.in. wcieliły się w rolę dj-ów i zainicjowały wybór króla i królowej balu.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. 2 B

11.02.2020

6 lutego uczniowie kl. 2 b gościli swoich dziadków. Okazją do wizyty był obchodzony niedawno Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście obejrzeli przygotowaną przez swoje wnuczęta inscenizację znanych i lubianych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Była Zosia Samosia, Zięba, Państwo Słowikowie, Grześ Kłamczuch, a także Kotek. Zaprezentowane przez dzieci wiersze wzbudziły dużo radości i śmiechu. Babcie i dziadkowie ucieszyli się z przygotowanych dla nich prezentów, które zostały im wręczone po odśpiewaniu 100 lat. Spotkanie zakończyły konkursy, w których udział wzięły babcie, dziadkowie i wnuczęta. Przy kawie i słodkościach miło i szybko upłynął czas. Katarzyna Bembenek

• Morskie opowieści

11.02.2020

W dniach 30.01 i 6.02.2020 uczniowie klasy III a mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez DPS w Pelplinie. Wysłuchały różnych morskich opowieści, zaznajomiły się z nowym słownictwem, wiązały liny, szorowały pokład i śpiewały piosenki o tematyce morskiej, zaznajomiły się z mapą świata.

Serdecznie dziękujemy p. Emilii Rzenieckiej za zaproszenie. B. Kowalewska

• Wojewódzki Konkurs Piosenki Aktorskiej i Musicalowej w Gdyni

11.02.2020

8 lutego 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Gdyni odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Aktorskiej i Musicalowej. Zadaniem konkursowym było zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki aktorskiej lub musicalowej. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował Igor Mroziński, uczeń kl. V b. Piosenką „Czy lubi pani cza – czę” z repertuaru Andrzeja Rosiewicza wyśpiewał wyróżnienie.  W konkursie udział wzięła również absolwentka naszej szkoły, Julia Kuczkowska. Zajęła ona I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zaśpiewała piosenkę „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia”. Gratulujemy naszym wokalistom i życzymy kolejnych udanych występów. Katarzyna Bembenek

• W Minecrafta z językiem polskim!

07.02.2020

Kto powiedział, że lekcji języka polskiego nie można połączyć z grą w ulubioną grę komputerową? Młodzież bardzo często spędza czas wolny przed komputerem grając m.in. w popularną grę "Minecraft". Podczas ferii zimowych w podobny sposób spędzili czas uczniowie klasy 8B, ale co ważne - połączyli oni rozrywkę z nauką!

Stworzyli w grze świat ukazany w jednej z lektur. Jaka to lektura? Oczywiście, że "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, a efekty ich pracy są niesamowite.

Twórcy tej polonistycznej "makiety": Oskar Grzebiński, Hubert Ciachorowski, Kacper Ćwikliński

• Spotkanie z siostrami misjonarkami

03.02.2020

Gościliśmy w naszej szkole siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Chełmży. Podczas ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się o życiu rodzin w Afryce oraz o tym jak wyglądają tam szkoły. Bardzo byliśmy poruszeni biedą, z jaka zmagają się na co dzień. Przekazaliśmy siostrom pieniądze, które zebraliśmy w przedświątecznej loterii fantowej, jako nasz dar serca dla dzieci z Afryki.

30.01.2020

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Maria Konopnicka” była Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku. Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej.
            Miło nam poinformować, że I miejsce w tym konkursie zajęła uczennica kl. II b Eliza Ćwiklińska. Zilustrowała ona wiersz „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych udanych prac.