• EkoMisja- nie marnuję wody

            29.11.2019

            22 i 26 listopada br. uczniowie klasy 4a w ramach realizacji projektu organizowanego przez Federację Banków Żywności wzięli udział w lekcjach wychowawczych dotyczących oszczędzania wody. Dowiedzieli się na nich, jak ważna i cenna jest każda kropla tej życiodajnej cieczy. Czwartoklasiści zapoznali się z tematem  „EkoMisja- nie marnuję wody”.

          • English dictionary

            28.11.2019

            W ubiegłym miesiącu w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego w kategorii klas 4-6. Celem uczniów było wykonanie słownika obrazkowego z języka angielskiego.Oto wyniki:I miejsce- Amelia Jóźwiak z klasy VIbII miejsce- Zuzanna Libiszewska z klasy VbIII miejsce – Piotr Witański z klasy Va...Wyróżnienia otrzymały: Paulina Nagórska z klasy VIb oraz Nella Konkel z klasy Va.Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

          • X Gminny Konkurs „Opowiem Wam…”

            28.11.2019

            Konkurs odbył się 26 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie. Uczennice klasy III a prezentowały fragmenty książek Anny Czerwińskiej – Rydel o wybitnych Polakach -  Fryderyku Chopinie i Marii Skłodowskiej – Curie. Dziewczynki wypadły znakomicie. Agata Kolaska zdobyła I miejsce, a Maja Rychlicka uzyskała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i dziękujemy za przepiękne prezentacje.                                Beata Kowalewska

          • XII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego w Tczewie

            27.11.2019

            Uczestnictwo młodszych dzieci w tym festiwalu stało się już tradycją.
            W finale konkursu recytatorskiego, 20 XI, wzięli udział laureaci konkurów rejonowych
            z powiatów: tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. Nasza uczennica Agata Kolaska
            z kl. III a zdobyła wyróżnienie. Natomiast w konkursie plastycznym II miejsce uzyskała praca Nataszy Grenc, a wyróżnienie przypadło Julii Chojnackiej. Dziewczynki wykonały ilustracje do baśni Bernarda Janowicza „Bróny kot”, które zostały zaprezentowane na wernisażu
            w Fabryce Sztuk w Tczewie. Dodatkowym wyróżnieniem dla Agatki Kolaski było zaproszenie do udziału w koncercie finałowym, który odbył się 22 XI 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Gratulujemy uczennicom klasy III a i życzymy dalszych sukcesów!        wych. Beata Kowalewska

          • Dzień pluszowego misia

            25.11.2019

            25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka zorganizowała wystawkę misiów oraz książek, których bohaterami są te pluszaki. Uczniowie z klasy 1 c mieli możliwość wysłuchania fragmentu jednej z  książek ( P. Wechterowicz ,,Proszę mnie przytulić). W tym dniu dzieci przyniosły swoje misie, co zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu.

          • Kolorowy dzień KREDKI

            25.11.2019

            22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień KREDKI. To była wspaniała okazja, aby w pochmurny jesienny dzień ubrać się na kolorowo. Tego dnia odbyły się również zajęcia pt. „Kultura na stołówce”. Uczennice z klasy VII A przeprowadziły warsztaty savoir- vivre dla uczniów z klas I-III.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Przyjaźni

            25.11.2019

            Tydzień Profilaktyki dobiegł końca, czas więc na relacje z wydarzeń. W czwartek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Przyjaźni. W tym dniu ubraliśmy się na czerwono, a dziewczęta z klasy VII B zaangażowały uczniów w pozytywne „wyzwania”. Chętne osoby mówiły sobie miłe słowa, uśmiechały się do siebie i nauczycieli, czy przepraszały.

            Dzięki takiej inicjatywie ten dzień był wyjątkowo życzliwy!

          • 4a i 5c w Centrum Experyment

            25.11.2019

            21 listopada uczniowie klasy 4a oraz klasy 5c odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie interaktywnej wystawy. Dzieci z zaciekawieniem podejmowały się eksperymentowania, bowiem mogły samodzielnie przeprowadzać  przeróżne doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. 

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            23.11.2019

            W środę 20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do świętowania 30. rocznicy uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

            Tym samym, aby dołączyć do światowej akcji #GoBlue, zorganizowanej przez UNICEF  oraz solidaryzować się  ze wszystkimi dziećmi na świecie (również tymi, których prawa nie są przestrzegane), uczniowie SP nr 2 przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

          • „FASCYNUJĄCY ŚWIAT MRÓWEK”

            23.11.2019

            18 listopada 2019 r. kilka klas z naszej szkoły (klasy I-III oraz V a i V b) uczestniczyło w warsztatach „Fascynujący świat mrówek”. Poprowadził je  Piotr Kuczborski. Na spotkanie przywiózł akcesoria, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy mrówek. Podczas zajęć dzieci poznały budowę i strukturę mrowiska, zwyczaje mrówek oraz  szczegóły ich życia. Oglądały również świat „mrówczymi oczami”.

          • „KROPELKI” W CHOJNICACH

            23.11.2019

            8 listopada 2019 r. w Chojnickim Domu Kultury odbyło się jubileuszowe XX Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć polskiej ziemi” – Chojnice 2019 w ramach obchodów Święta Niepodległości i powrotu Chojnic do Macierzy.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, współorganizatorem zaś Chojnickie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach.

          • Szkolny Tydzień Profilaktyki

            18.11.2019

            Poniedziałek - Człowiek w drodze - świadectwo podróżnika.

            Wtorek - Zgrani w szkole i w domu - tego dnia ubieramy się na zielono.

            Środa - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - tego dnia ubieramy się na niebiesko.

            Czwartek - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - tego dnia ubieramy się na czerwono.

            Piątek - Kultura na stołówce - zajęcia dla klas I-IV.

            Dzień kredki - tego dnia ubieramy się na kolorowo.

          • Warsztaty filozoficzne

            19.11.2019

            Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie uczniowie klasy 5c uczestniczyli w niezwykłych warsztatach. Były to warsztaty filozoficzne poruszające tematykę dialogu - czy jest on potrzeby, dlaczego oraz jak skutecznie się porozumiewać. Warsztaty odbyły się w poniedziałek 18.11.2019 r. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji, próbowała odnaleźć  odpowiedzi na trudne pytania (np. czy kłótnia jest potrzebna) oraz wspólnie analizowała metody dialogu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. N. Koślicka 

          • Cyberprzemoc

            18.11.2019

            W minionym tygodniu, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy 8b uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących cyberprzemocy. W związku z tym, młodzież zapoznała się oraz zdefiniowała najważniejsze pojęcia, wymieniła przyczyny oraz skutki cyberprzemocy, obejrzała filmiki prezentujące przykłady jej stosowania, a także poznała działania, jakie należy podjąć w przypadku zaobserwowania jej stosowania. Podsumowaniem naszych  lekcji było stworzenie plakatów informacyjnych. Uczniowie spisali się na medal. Dzięki ich zaangażowaniu powstały piękne, a co ważniejsze, merytoryczne plakaty dotyczące cyberprzemocy. Prace uczniów można obejrzeć na wystawie znajdującej się na szkolnym korytarzu. N. Koślicka

          • Turniej rycerski w IIIa

            18.11.2019

            14 listopada w ramach lekcji klasy III a odbył się Turniej Rycerski.

            Dzieci obejrzały film o najsławniejszym polskim rycerzu – Zawiszy Czarnym. Na tej podstawie ustaliły cechy rycerza średniowiecznego. Uczniowie podzielili się na trzy drużynyi przygotowali sobie odpowiednie stroje oraz papierowe miecze. Następnie rycerze stanęli do walki na miecze. Rzucali też do celu.