• Projekt "Włączeni do życia" realizowany w Gminie Pelplin!

12.09.2024

Od 5 września 2024 r. do 16 września 2024 r. prowadzona będzie rekrutacja uczestników (uczniów, rodziców oraz nauczycieli) zainteresowanych udziałem w projekcie. Zakres możliwego wsparcia dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli można znaleźć w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Projekt obejmie uczniów ze wszystkich szkół zarządzanych przez gminę Pelplin, wspierając 60 uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności spośród 114 objętych programem. Kluczowym elementem projektu jest zapewnienie wsparcia psychologicznego, pedagogicznego oraz asystentów dla uczniów, a także rozwój zajęć wykraczających poza podstawę programową, skoncentrowanych na kompetencjach kluczowych, ICT i umiejętnościach społecznych.

Główne cele projektu:

• Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
            • Podnoszenie kompetencji kadry pedagogicznej
            • Rozwijanie kompetencji i zainteresowań uczniów
            • Integracja społeczna i emocjonalna
            • Kampania informacyjna
            • Doposażenie szkół

Uczniowie/uczennice oraz nauczyciele/nauczycielki zainteresowani udziałem w projekcie muszą spełnić kryteria kwalifikowalności, uprawniające do udziału w nim zgodnie z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Włączeni do życia”.

Projekt prowadzi:

Gmina Pelplin

Partner projektu:

CNJA Edukacja - Witold Szaszkiewicz sp. j.,ul. Królowej Jadwigi 97,30-209 Kraków.

Szczegółowe informacje na stronie: https://pelplin.pl/.../rusza-rekrutacja-do-projektu...

• Narodowe Czytanie edycja 2024!

10.09.2024

Już od kilku lato nasi uczniowie włączają się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo. Tak samo było w tym roku. W piątek część młodzieży udała się na plac Grunwaldzki, aby uczestniczyć w czytaniu "Kordiana" Juliusza Słowackiego organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie. W poniedziałek reprezentanci wszystkich klas 4-8 wzięli udział w mini grze terenowej po szkole, której zadania dotyczyły fragmentu tegorocznego dzieła - bajki "O Janku co psom szył buty".

Mamy nadzieję, że nasza młodzież dobrze bawiła się w trakcie zabawy.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Narodowym Czytaniu!

polonistki

#narodoweczytanie

• Akcja integracja!

07.09.2024

Kasy 6-te nowy rok szkolny rozpoczęły od integracji. Podczas zabaw interpersonalnych zespoły klasowe miały  sposobność przyjrzeć się swoim nowym, liczniejszym składom.  Liczymy, że młodzież szybko zaaklimatyzuje się w nowych zespołach.

Pedagog

• XXX Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia w Piasecznie

05.09.2024

31 sierpnia 2024 r. w Piasecznie odbył się XXX Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. J. Ejankowskiego. Zmagania konkursowe rozpoczęły się po uroczystej Mszy św. oraz przemarszu do Studzienki.

W przeglądzie zaprezentował się nasz szkolny zespół folklorystyczny „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”. W programie jak zwykle tańce kociewskie: „Szyber”, „Walczyk”, „U naszy Anki”, gadka kociewska, a także piosenka patriotyczna „Rozszumiały się wierzby płaczące”.

Program nasz został wysoko oceniony przez jury. Zdobyliśmy wyróżnienie, z czego bardzo się cieszymy, bo walczyliśmy nie tylko z zespołami dziecięcymi, ale także z tymi, które tworzą osoby dorosłe.

Zespół wystąpił w składzie:

Taniec – Magdalena Gwizd, Lena Kwiatkowska, Igor Kwiatkowski, Amelia Kuczkowska, Igor Libiszewski, Zuzanna Libiszewska, Amelia Sroka, Lena Sroka, Błażej Zalewski, Joanna Zalewska

Śpiew i gadka – Zuzanna Drewa

Burczybas – Nikodem Drewa

Akordeon – Wiesław Sikora

Diabelskie skrzypce – Katarzyna Bembenek

• Występ Marysi i Joasi podczas Dnia św. Bernarda

05.09.2024

15 sierpnia jest ważnym dniem dla naszego miasta – odpust Parafii Katedralnej w Pelplinie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny połączony z Dniem św. Bernarda oraz Dniem Pszczelarza.

Atrakcji tego dnia jest mnóstwo: różne występy artystyczne, konferencje naukowe, stoiska Pomorskiej Izby Rolniczej, stoiska z miodami, atrakcje dla najmłodszych itp. Część artystyczną rozpoczęły młode wokalistki, uczennice naszej szkoły, Joasia Zalewska i Maria Mucha, które pięknie zaśpiewały kilka piosenek. Dziękujemy dziewczętom, że pomimo trwających wakacji znalazły czas na występ.