Wspólnie ubieramy naszą świetlicowa choinkę 🎄
Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną.
Przyniesione ozdoby udekorują świąteczne świetlicowe drzewko.
Wspólnie ubieramy naszą świetlicowa choinkę 🎄
Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną.
Przyniesione ozdoby udekorują świąteczne świetlicowe drzewko.
W piątek 22 listopada uczniowie klas czwartych udali się do Starogardu Gdańskiego na spektakl przygotowany przez znany zespół teatralny Artenes.
Przedstawienie pt. Mikołaj, czy Mikołajek i wrota czasu pokazało historię Mikołajka (bohatera szkolnej lektury), który boryka się także z problemami świata współczesnego - wszechobecnym i tak bardzo lubianym przez młodzież światem wirtualnym.
Spektakl zachwycił publiczność ciekawą fabułą i humorem, nie zabrakło również wizyty w McDonaldzie. :)
21 listopada 2024 r. odbyła się JESIENNA DYSKOTEKA dla uczniówk klas 6-8 :)
14 listopada odbyło się uroczystsze odsłonięcie odnowionego pomnika 𝐀𝐧𝐚𝐬𝐭𝐚𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐏𝐫𝐮𝐬𝐳𝐚𝐤𝐚 - 𝐮𝐜𝐳𝐞𝐬𝐭𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐏𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐒𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 i przekazanie opieki nad tym pomnikiem naszej szkole.
Oficjalny akt przekazania opieki odebrała p. dyrektor Barbara Nabakowska z rąk przedstawiciela IPN-u. Uczniowie dwóch klas (4b i 8a) jako piersi reprezentanci naszej szkoły złożyli na grobie kwiaty i zapalili znicze, jednocześnie obiecując, że Pelplińska Dwójka z dumą będzie troszczyć się o to miejsce pamięci historycznej.🇵🇱
Pomnik znajduje się na cmentarzu przy Kościele Bożego Ciała w Pelplinie i został wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski, podkreślając znaczenie jego postaci dla historii kraju. 🇵🇱
Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie dziękujemy za zaproszenie 😉
Klasa 3b na pierwszej lekcji wprowadzającej do nauki pływania z wykwalifikowanym instruktorem. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu "Mały Mistrz".
W. Marocka
Rozpoczął się Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
13 listopada 2024 r. w MBP w Tczewie odbyły się eliminacje rejonowe w recytacji poezji i prozy kociewskiej. Uczestniczyli w nich recytatorzy z powiatu tczewskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły – członkowie zespołu folklorystycznego „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”: Błażej Zalewski, Zuzanna Drewa oraz Joanna Zalewska. Recytowali oni gadki kociewskich twórców. „Wygadali” sobie miejsca na podium.
II miejsce w kat. kl. 1-3 zdobył Błażej Zalewski
I miejsce w kat. 4-5 zajęła Zuzanna Drewa
I miejsce w kat. 6-8 zajęła Joanna Zalewska
Naszym wychowankom gratulujemy bardzo udanych recytacji i życzymy powodzenia w Finale, który odbędzie się 20 listopada 2024 r.
Katarzyna Bembenek
7 listopada 2024 r. cztery nasze uczennice udały sie do Gdańska na finał VII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI RECYTOWANEJ I ŚPIEWANEJ "ZADUSZKI LITERACKIE" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku. A co ważniejsze - wróciły z tytułami laureatek!
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. Z dumą informujemy, że dziewczynki zajęły najwyższe miejsca w każdej z tych kategorii.
Recytacja:
II miejsce zdobyła Agata Kolaska z kl. 8a, która recytowała wiersz Marii Konopnickiej pt. Sine lasy.
Poezja śpiewana:
I miejsce zajął duet: Maja Rychlicka przy akompaniamencie Leny Piechowskiej z kl. 8a, które wykonały utwór Jerzego Lieberta pt. Uczę się Ciebie człowieku.
III miejsce otrzymała Joanna Zalewska z kl. 7b, wykonując utwór Ewy Demarczyk pt. Skrzypek Hercowicz.
GRATULUJEMY!
N. Piechowska, K. Bembenek
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finałach Wojewódzkich Turnieju z Orlika na Stadion w piłce nożnej, które odbyły się na obiektach gdańskiej Gedanii.
Po przebrnięciu szeregu eliminacji trzy nasze drużyny awansowały do finałów wojewódzkich w kategorii U13 chłopców, U14 dziewcząt i U15 chłopców. 👌
Niestety żadna z naszych drużyn nie zdołała wejść do ścisłego finału, wszystkie drużyny uplasowały się na miejscach 5-8, jednak walka i ambicja wszystkich zawodników zasługuje na najwyższą pochwałę. 👏
12 dziewczyn, 6 par, 109 meczy w turnieju, a wszystko to połączył kolejny już turniej Kociewskiej Ligii Minisiatkówki.
Nasze uczennice z klas 4-5 wzięły udział w drugiej kolejce Kociewskiej Ligii Minisiatkówki. Świetna zabawa połączona rywalizacją i ogromną pasją -tak można podsumować ten turniej.Brawo dla wszystkich naszych zawodniczek 👏
W październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Najciekawsze miejsce na relaks z książką”.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Igor Libiszewski kl. 4b
II miejsce – Julia Grochocka kl. 4b
Gratulacje!
K. Borowska
W 𝗡𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲 Ś𝘄𝗶ęt𝗼 𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴ł𝗼ś𝗰𝗶 szkolna reprezentacja nie zawiodła 🇵🇱
Poczet sztandarowy w składzie: Zuzia Pestka, Olivia Pielecki, Paweł Słowikowski wraz z opiekunem p. Natalią Piechowską uczestniczył w gminnych obchodach 𝟏𝟎𝟔. 𝗿𝗼𝗰𝘇𝗻𝗶𝗰𝘆 𝗼𝗱𝘇𝘆𝘀𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴łości.
Nie zabrakło także obecności naszej p. Dyrektor Barbary Nabakowskiej, która wraz z dyrektorami innych szkół złożyła kwiaty na pomniku poległych za Polskę.
"Kamienie na szaniec" w interpretacji uczniów z kl. 8a
Kolejna lektura za nami, tym razem była to powieść Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Uczniowie 8a przez kilkanaście dni zmagali się z tym utworem, a na koniec przygotowali lekcje powtórzeniowe. Podzieleni na grupy zaprezentowali najważniejsze momenty z dzieła - akcje pod Arsenałem, odbicie więźniów z pociągu pod Celestynowem czy też akcję kopernikowską. Trzeba przyznać, że efekt końcowy wszystkich pozytywnie zaskoczył, a treść tej książki na pewno na długo zostanie nam w pamięci
Na sam koniec jedna z uczennic przygotowała test online sprawdzający znajomość treści lektury. Nie obyło się bez rywalizacji
Brawo 8a!
N. Piechowska
Kolejna edycja akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.
#szkoładohymnu
8.11.2024 to dzień dyżuru kl. 4a przy przy grobie naszego Patrona Szkoły Biskupa Konstantyna Dominika. Jest to wyjątkowa okazja, by oddać hołd Patronowi i pokazać nasz szacunek dla jego pamięci.
Na wtorkowym spotkaniu pani Ania opowiadała uczniom o pracy pisarza, procesie powstawania książki oraz swoich dwóch dziełach skierowanych właśnie do dzieci w wieku 8-12 lat. Zarówno „Skrzydlate książki”, jak i „Listy do A.” bardzo zaciekawiły uczniów, ale w szczególności ich uwagę przykuła druga książka, która opowiada o odchodzeniu i stracie związanej z chorobą Alzheimera. Jest ona szczególnie wzruszająca, ponieważ napisana na podstawie doświadczeń samej autorki, która straciła swoją mamę. W trakcie spotkania dzieci mogły posłuchać fragmentów tych niezwykłych publikacji i przenieść się w świat pełen emocji, uczuć i wyobraźni. Pod koniec wizyty uczniowie zadawali pani Ani pytania i razem z nią wykonywali zadania związane z koncentracją i ćwiczeniem pamięci. Bardzo dziękujemy pani Ani za to niezwykłe spotkanie i poświęcony czas.
K. Borowska
Powered by aSc EduPage