Klasa 3b na pierwszej lekcji wprowadzającej do nauki pływania z wykwalifikowanym instruktorem. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu "Mały Mistrz".
W. Marocka
Klasa 3b na pierwszej lekcji wprowadzającej do nauki pływania z wykwalifikowanym instruktorem. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu "Mały Mistrz".
W. Marocka
Rozpoczął się Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
13 listopada 2024 r. w MBP w Tczewie odbyły się eliminacje rejonowe w recytacji poezji i prozy kociewskiej. Uczestniczyli w nich recytatorzy z powiatu tczewskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły – członkowie zespołu folklorystycznego „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”: Błażej Zalewski, Zuzanna Drewa oraz Joanna Zalewska. Recytowali oni gadki kociewskich twórców. „Wygadali” sobie miejsca na podium.
II miejsce w kat. kl. 1-3 zdobył Błażej Zalewski
I miejsce w kat. 4-5 zajęła Zuzanna Drewa
I miejsce w kat. 6-8 zajęła Joanna Zalewska
Naszym wychowankom gratulujemy bardzo udanych recytacji i życzymy powodzenia w Finale, który odbędzie się 20 listopada 2024 r.
Katarzyna Bembenek
7 listopada 2024 r. cztery nasze uczennice udały sie do Gdańska na finał VII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POEZJI RECYTOWANEJ I ŚPIEWANEJ "ZADUSZKI LITERACKIE" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku. A co ważniejsze - wróciły z tytułami laureatek!
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. Z dumą informujemy, że dziewczynki zajęły najwyższe miejsca w każdej z tych kategorii.
Recytacja:
II miejsce zdobyła Agata Kolaska z kl. 8a, która recytowała wiersz Marii Konopnickiej pt. Sine lasy.
Poezja śpiewana:
I miejsce zajął duet: Maja Rychlicka przy akompaniamencie Leny Piechowskiej z kl. 8a, które wykonały utwór Jerzego Lieberta pt. Uczę się Ciebie człowieku.
III miejsce otrzymała Joanna Zalewska z kl. 7b, wykonując utwór Ewy Demarczyk pt. Skrzypek Hercowicz.
GRATULUJEMY!
N. Piechowska, K. Bembenek
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finałach Wojewódzkich Turnieju z Orlika na Stadion w piłce nożnej, które odbyły się na obiektach gdańskiej Gedanii.
Po przebrnięciu szeregu eliminacji trzy nasze drużyny awansowały do finałów wojewódzkich w kategorii U13 chłopców, U14 dziewcząt i U15 chłopców. 👌
Niestety żadna z naszych drużyn nie zdołała wejść do ścisłego finału, wszystkie drużyny uplasowały się na miejscach 5-8, jednak walka i ambicja wszystkich zawodników zasługuje na najwyższą pochwałę. 👏
12 dziewczyn, 6 par, 109 meczy w turnieju, a wszystko to połączył kolejny już turniej Kociewskiej Ligii Minisiatkówki.
Nasze uczennice z klas 4-5 wzięły udział w drugiej kolejce Kociewskiej Ligii Minisiatkówki. Świetna zabawa połączona rywalizacją i ogromną pasją -tak można podsumować ten turniej.Brawo dla wszystkich naszych zawodniczek 👏
W październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Najciekawsze miejsce na relaks z książką”.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Igor Libiszewski kl. 4b
II miejsce – Julia Grochocka kl. 4b
Gratulacje!
K. Borowska
W 𝗡𝗮𝗿𝗼𝗱𝗼𝘄𝗲 Ś𝘄𝗶ęt𝗼 𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴ł𝗼ś𝗰𝗶 szkolna reprezentacja nie zawiodła 🇵🇱
Poczet sztandarowy w składzie: Zuzia Pestka, Olivia Pielecki, Paweł Słowikowski wraz z opiekunem p. Natalią Piechowską uczestniczył w gminnych obchodach 𝟏𝟎𝟔. 𝗿𝗼𝗰𝘇𝗻𝗶𝗰𝘆 𝗼𝗱𝘇𝘆𝘀𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗡𝗶𝗲𝗽𝗼𝗱𝗹𝗲𝗴łości.
Nie zabrakło także obecności naszej p. Dyrektor Barbary Nabakowskiej, która wraz z dyrektorami innych szkół złożyła kwiaty na pomniku poległych za Polskę.
"Kamienie na szaniec" w interpretacji uczniów z kl. 8a
Kolejna lektura za nami, tym razem była to powieść Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Uczniowie 8a przez kilkanaście dni zmagali się z tym utworem, a na koniec przygotowali lekcje powtórzeniowe. Podzieleni na grupy zaprezentowali najważniejsze momenty z dzieła - akcje pod Arsenałem, odbicie więźniów z pociągu pod Celestynowem czy też akcję kopernikowską. Trzeba przyznać, że efekt końcowy wszystkich pozytywnie zaskoczył, a treść tej książki na pewno na długo zostanie nam w pamięci
Na sam koniec jedna z uczennic przygotowała test online sprawdzający znajomość treści lektury. Nie obyło się bez rywalizacji
Brawo 8a!
N. Piechowska
Kolejna edycja akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.
#szkoładohymnu
8.11.2024 to dzień dyżuru kl. 4a przy przy grobie naszego Patrona Szkoły Biskupa Konstantyna Dominika. Jest to wyjątkowa okazja, by oddać hołd Patronowi i pokazać nasz szacunek dla jego pamięci.
Na wtorkowym spotkaniu pani Ania opowiadała uczniom o pracy pisarza, procesie powstawania książki oraz swoich dwóch dziełach skierowanych właśnie do dzieci w wieku 8-12 lat. Zarówno „Skrzydlate książki”, jak i „Listy do A.” bardzo zaciekawiły uczniów, ale w szczególności ich uwagę przykuła druga książka, która opowiada o odchodzeniu i stracie związanej z chorobą Alzheimera. Jest ona szczególnie wzruszająca, ponieważ napisana na podstawie doświadczeń samej autorki, która straciła swoją mamę. W trakcie spotkania dzieci mogły posłuchać fragmentów tych niezwykłych publikacji i przenieść się w świat pełen emocji, uczuć i wyobraźni. Pod koniec wizyty uczniowie zadawali pani Ani pytania i razem z nią wykonywali zadania związane z koncentracją i ćwiczeniem pamięci. Bardzo dziękujemy pani Ani za to niezwykłe spotkanie i poświęcony czas.
K. Borowska
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły odwiedzili grób weterana - Anastazego Ignacego Pruszaka, powstańca styczniowego i zasłużonego członka naszej społeczności.
Była to dla nas ważna lekcja historii i patriotyzmu. Wspólnie zapaliliśmy znicz, oddając hołd jego pamięci. Anastazy Ignacy Pruszak był bohaterem, który walczył o wolność Polski. Jego poświęcenie i odwaga przypominają nam o wartości patriotyzmu, jak również o obowiązku pielęgnowania pamięci o tych, którzy walczyli, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Niech ta wizyta przypomina nam wszystkim, że wolność i niepodległość to wartości, które trzeba szanować i pielęgnować każdego dnia.
M.Czapiewska
W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas najmłodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Oto wyniki:
Klasy I
I miejsce – Maria Puczyńska
II miejsce – Amelia Massowa
III miejsce – Nikola Kocur
Klasy II
I miejsce – Stanisław Bartoszewski
II miejsce – Iga Jóźwiak
III miejsce – Edyta Nagórska
Klasy III
I miejsce – Szymon Bresa
II miejsce – Zofia Gruba
III miejsce – Matylda Podolska
Gratulacje dla wszystkich uczestników i laureatów.
K. Borowska
Hu Hu Ha idzie zima zła,a starogardzkim zwierzakom pomaga pelplińska Dwójka!
🐩🐈🦮🐈⬛🐕🦺
Za oknem robi się zimno, dlatego nie możemy zapomnieć o zwierzętach znajdujących się w schroniskach. Z myślą o pupilach samorząd uczniowski organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych darów (lista rzeczy została ustalona z pracownikami starogardzkiego schroniska).
🗓️ Zbiórka potrwa do 5️⃣ grudnia!
Na prenezty przygotowaliśmy specjalne miejsce na głównym korytarzu - wypatrujcie szkolnego psiaka 🐕
SU
Festiwal „Niezapominajka” to konkurs piosenki oraz przegląd twórczości artystów polskiej sceny muzycznej, którzy już odeszli. Skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i placówek oraz uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego. Organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11 w Tczewie, pod patronatem honorowym Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.
W Festiwalu, który odbył się 30 października 2024 r., udział wzięły uczennice naszej szkoły: Lena Sroka oraz Joanna Zalewska. Zakwalifikowały się one do Finału, przechodząc eliminacje rejonowe.
Miło nam poinformować, że Lena Sroka została laureatką tego konkursu.
Lena wyśpiewała III miejsce, co nie było łatwe, biorąc pod uwagę poziom festiwalu. Brawo!
Naszym dziewczętom gratulujemy udanych występów, życzymy kolejnych.
Katarzyna Bembenek
Powered by aSc EduPage