Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka im. Św. Józefa nasi uczniowie wzięli udział w akcji #mamidbam2024 w ramach kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Akcja ma na celu okazanie wsparcia osobom z dysfunkcjami wzroku.
M. Pauch
Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka im. Św. Józefa nasi uczniowie wzięli udział w akcji #mamidbam2024 w ramach kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Akcja ma na celu okazanie wsparcia osobom z dysfunkcjami wzroku.
M. Pauch
Po raz kolejny gościem w naszej szkole była pisarka Anna Sakowicz, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Pani Ania 17 lat była nauczycielką, więc żadne pytanie zadane przez naszych uczniów nie było dla niej zaskakujące i z cierpliwością odpowiedziała na wszystkie. Wprowadziła nas również w świat bohaterów swojej najnowszej serii książek POPR-ańcy, która każdego nauczy górskiego BHP oraz wiary we własne siły!
Spotkanie z pisarką na długo pozostanie w naszej pamięci. DZIĘKUJEMY!
Wiktoria Marocka
Klasa 3b rozpoczęła realizację poszczególnych sprawności od jazdy na rowerze w ramach programu "Mały Mistrz".
Wiktoria Marocka
Niezmiernie cieszy nas, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Polenergii na utworzenie przestrzeni do zielonych lekcji. Trwają ostatnie prace budowlane. Panowie Marek i Sławek nie szczędzą sił, abyśmy jeszcze tej jesieni zasiedli wspólnie przy ognisku. Nad projektem czuwają nasze ciche anioły Anna Ziółkowska, Agnieszka Trzcińska, Decka i Irmina Nalborska. Dziękujemy! Jeszcze kamyki, siatka na skarpę, rośliny i gotowe!
Małgorzata Pauch
Dnia 15.10.2024 r. w Kociewskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty kociewskie, w których udział wzięły dzieci z klasy 1 b naszej szkoły. Powstały piękne przezroczyste zakładki przy użyciu suszonych ziół i kwiatów z kociewskich łąk i pól. Na pewno przydadzą się podczas czytania książek. Dzieci wysłuchały także bajki "Kurónek i kokoszka" Bernarda Janowicza. Czytanie bajki odbyło się w ramach Klubu Książki. Dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach.
Katarzyna Bembenek
20 października to ważna data w historii naszego miasta. Tego dnia młodzież wraz z opiekunami co roku oddaje hołd poległym w 1939 r. podczas "Pelplińskiej Krwawej Jesieni" . 🇵🇱
W piątek reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach upamiętniających to przykre wydarzenie. Poczet sztandarowy w składzie: Zuzia Pestka, Agata Kolaska, Dawid Nagórski wraz z Panią wicedyrektor p. Aliną Strójwąs oraz opiekunem pocztu sztandarowego p. Natalią Piechowską udał na na Wolę, gdzie w ciszy i zadumie wszyscy zgromadzeni oddali hołd poległym tam księżom.
#SzkołaPamięta
W tym roku obchodzimy 40. rocznicę śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Główne uroczystości będą odbywały się w najbliższą sobotę, 19.10.2024, a nasi uczniowie stanęli do konkursu nieco wcześniej i zgłębiali życiorys męczennika razem ze swoimi rówieśnikami z ZKiW nr 1. Miedzyszkolny Konkurs odbył sie na przełomie września i października.Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą.
Oto końcowe wyniki:
Kl.4-6:
1 miejsce: Dobrawa Rakowska (SP2), Zuzanna Drewa (SP2), Józef Czapiewski (SP2)
2 miejsce: Igor Libiszewski (SP2),
3 miejsce: Wiktoria Krzyżanowska (ZKiW nr1)
Kl.7-8:
1 miejsce: Joanna Zalewska (SP2)
2 miejsce: Maria Demska (ZKiW nr1)
3 miejsce: Emilia Sasinowska (ZKiW nr1) i Marcelina Patyk (ZKiW nr1).
Wszystkim uczestnikom - gratulujemy👍
Dyplomy i nagrody książkowe, jak zwykle, ufundował Ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński. Bardzo dziękujemy za życzliwość i otwarte serce.
Katechetki
W czwartek w klasie 2b odbyła się "żywa" lekcja przyrody. Nasza koleżanka Olga i jej mama przyprowadziły do nas tchórzofretkę o imieniu Bazyl. Opowiedziały nam o jego zachowaniu i przyzwyczajeniach, o tym jak się nim opiekują i czym go karmią. Widzieliśmy jak szybko Bazyl zjada przepiórcze jajko. Każdy z nas mógł z bliska obserwować i pogłaskać Bazyla. Bardzo dziękujemy Oldze i jej mamie za zorganizowanie spotkania z tym sympatycznym zwierzątkiem.
Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią
W październiku klasa II a uczyła się o zdrowym odżywianiu i znaczeniu aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia. Dzieci dowiedziały się co to jest nadwaga i otyłość. Poznały wartości odżywcze wybranych produktów spożywczych. Poznały owoce i warzywa, ich jadalne części. Dowiedziały się jak powinien wyglądać „zdrowy talerzyk”. Wykonały różne prace plastyczne, które ozdobiły klasową gazetkę. Wreszcie podjęły wyzwania. Każdego dnia będą jeść trzy porcje warzyw i dwie owoców, co odnotują w otrzymanej od nauczyciela książeczce. Przygotują również krótki zestaw ćwiczeń ruchowych na przerwę śródlekcyjną.
Beata Kowalewska
Chłopcy z 4b naprawdę bardzo się postarali - specjalnie z tej okazji zorganizowali w sali lekcyjnej kino. Był sklepik z popcornem i colą, prawdziwe bilety, które należało skasować przy wejściu, a nawet występ artystyczny i upominki. Dziękujemy❗
Klasa 1a i 1b wzięły udział w lekcji edukacyjnej o odpadach, mającej na celu nauczyć uczniów poprawnej segregacji śmieci i dbania o środowisko. Zajęcia zostały przeprowadzone przez uczennice klasy 8a.Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego segregacja śmieci jest ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać, co oznacza słowo „recykling” oraz jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Poruszony został również temat dotyczący odpadów niebezpiecznych📠🖨️, takich jak zużyte baterie🪫🔋, akumulatory, świetlówki💡 czy odpady po żrących chemikaliach☣️☢️, które ze względu na zawartość wielu toksycznych substancji nie powinny trafiać do zwykłego pojemnika. Uczniowie dowiedzieli się, że można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w tzw. PSZOK-ach (Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) zorganizowanych przez gminę.Z niektórych odpadów dzięki recyklingowi powstają nowe przedmioty, np. książki, zeszyty, butelki, słoiki, prąd i ciepło. Z plastiku, który jest pochodną ropy naftowej, otrzymujemy ubrania sportowe, polar, namioty, plecaki, buty.
Pamiętajmy o kolorach pojemników:POJEMNIK NIEBIESKI – PAPIER 🔵POJEMNIK ZIELONY – SZKŁO🟢POJEMNIK ŻÓŁTY – METAL I TWORZYWA SZTUCZNE🟡POJEMNIK BRĄZOWY- BIOODPADY🟤POJEMNIK CZARNY- ODPADY ZMIESZANE⚫
Cieszy nas, że dzieci i młodzież coraz bardziej przywiązują wagę do dbałości o środowisko.
A. Strójwąs
11 października uczniowie i nauczyciele "Dwójki" postanowili zamienić się rolami.
Samorząd Uczniowskie zainicjował akcję "Dnia na opak", a więc świętowania Dnia Edukacji Narodowej w wyjątkowy sposób - nauczyciele ubrali (a czasem nawet zachowywali ) się jak młodzież, a uczniowie wcielili się w konkretnych nauczycieli.
Było wesoło, sympatycznie i wyjątkowo!
Oprócz przebrań uczniowie prowadzili również niektóre lekcje, zaś nauczyciele w rolach uczniów skutecznie im w tym przeszkadzali :D
Ciekawi jesteśmy czy rozpoznajecie w przebraniach konkretne osoby?
Gratulujemy wszystkim, a w szczególności tym najodważniejszym chłopcom z 5a i 7a :)
SU
Trzy nasze drużyny wzięły dziś (10.10.2024 r.) udział w Powiatowych Igrzyskach w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Tczewie.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na 2 miejscu w powiecie 🥈🥈
W Igrzyskach Dzieci nasi chłopcy zajęli 3 miejsce 🥉 Gratulacje dla naszych zawodników za ambitną postawę i walkę do samego końca 👏👏👏
Powered by aSc EduPage