• Jesienny kiermasz w Dwójce

21.10.2021

Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował szkolną kawiarenkę słodkości. Uczniowie wraz z rodzicami przynieśli własnoręcznie zrobione babeczki, ciasta i inne wypieki.🧁🍰🍩🍪

Dziękujemy za waszą pomoc i okazane wsparcie.🥞🥐🥯🥧

Zebrane pieniądze przeznaczymy na bieżącą działalność SU.

• Warsztaty historyczne w 3b

20.10.2021

Warsztaty historyczne poprowadziła mama Zuzi. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jak zmieniały się stroje  na przestrzeni wieków. Pani Hania ciekawie opowiadała jak zmieniała się moda do XVIII w. i pozwoliła przymierzać stroje. Dla niektórych były nieco za duże….

Dziękujemy Pani Haniu :)

T. Szramowska

• DEN 2021 r.

20.10.2021

12 października uczniowie klas III b i II a przygotowali koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji NarodowejKorzystając z uroczystej chwili, dzieci podziękowały swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za trudną pracę i okazane serce wierszem, tańcem i piosenką. Nie zabrakło również serdecznych życzeń, drobnych upominków w formie przypinek "najlepszy Nauczyciel na świecie" oraz słodkiego poczęstunku.

Dziecięce popisy i występy zostały utrwalone na zdjęciach.

Beata Kowalewska

Teresa Szramowska

• Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w koszykówce

Relacja z dzisiejszych zawodów🤾

Zwycięstwo było o krok.

Dziś, 20 października, odbył się w Sopocie półfinał Wojewodzki Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3 dziewcząt. Nasza drużyna po wygraniu mistrzostw gminy reprezentowała powiat tczewski na tym szczeblu rozgrywek. Do zawodów stanęła również drużyna ze szkoły podstawowej w Sopocie.

Nasze reprezentantki walczyły bardzo dzielnie do ostatniego gwizdka, lecz to szkoła z Sopotu wygrała ten mecz 7:5, a zatem zajęliśmy 2 miejsce w półfinale wojewódzkim. Wielkie słowa uznania należą się Nelli Konkel, Nikoli Gruszczyńskiej i Zofii Reszczynskiej.

P. Szucki

• CZYTANIE WZMACNIA … WYOBRAŹNIĘ

19.10.2021

8 października podczas 📚📖Nocy Bibliotek w MBP w Pelplinie 📚📖rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Czytanie wzmacnia … wyobraźnię”. Zadaniem konkursowym było stworzenie własnej okładki do swojej ulubionej książki.

Miło nam poinformować, że wyróżnienia w kat. 6-9 lat otrzymali uczniowie kl. 1 b naszej szkoły: Julia Grochocka, Magdalena Gwizd, Igor Libiszewski oraz Joanna Tissler.

Naszym wychowankom serdecznie gratulujemy!

• UTWORY WOKALNE - FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ

18.10.2021

29 września w OPP w Starogardzie Gd. w ramach Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego odbył się konkurs wokalny, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Igor Libiszewski kl. 1 b, Zuzanna Libiszewska kl. 7 b oraz Marianna Pauch kl. 7 b. Wykonali oni piosenki kociewskich twórców.

Ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie nagród nastąpiło 13 października 2021 r. Bardzo nam miło, że wszyscy nasi wokaliści zostali w tym konkursie nagrodzeni. Wyniki prezentują się następująco:

Igor Libiszewski – II miejsce

Zuzanna Libiszewska – III miejsce

Marianna Pauch – III miejsce

Naszym wychowankom gratulujemy sukcesu. Brawo!

• ZBIERAJ KASZTANA DLA BOHATERA JANA

18.10.2021

Uczniowie klas 1a, 1b, 1c oraz 3a włączyli się w akcję „Zbieraj kasztana dla Bohatera Jana”. Przez kilka dni zbierali kasztany, które zostały przewiezione do Stacji Dobrego Czasu w Tczewie. Zebrane kasztany zostaną sprzedane w skupie, a uzyskane środki trafią do czteroletniego Jasia, chłopca, który potrzebuje naszej pomocy.

Cieszymy się, że w tak prosty sposób mogliśmy dołączyć do drużyny Bohatera Jana.

• GZUBY NA OGNISKU W GRODZISKU

13.10.2021

Po pracowitych przygotowaniach do konkursów w Piasecznie i owocnych występach czas na relaks. 6 października 2021 r. członkowie zespołu „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” spotkali się w Grodzisku Owidz na ognisku integracyjnym. Czas upłynął szybko i w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło zarówno słodkości, jak i ciekawych zabaw.

• Festiwal Twórczości Kociewskiej

11.10.2021

W dniach 28-29 września odbył się powiatowy etap konkursu recytacji poezji i prozy w ramach XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas 1-3 Mieszko Pauch zajął I miejsce, a Michał Gierszewski otrzymał wyróżnienie.

W kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła Joanna Zalewska, natomiast wśród klas 7-8 zwyciężyła Zuzanna Libiszewska.

Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia podczas finału konkursu, który odbędzie się 12 i 13 października.

K. Bembenek

N. Górska

B. Kowalewska

• Wycieczka do Arboretum w Wirtach kl.2b i 3b

10.10.2021

7.10. 2021r. klasy 2b i 3b pojechały do Arboretum w Wirtach. To najstarszy w Polsce leśny ogród dendrologiczny.

Podczas spaceru oglądaliśmy różne gatunki drzew i krzewów. Zatrzymaliśmy się na chwilę na pięknym Jeziorem Borzechowskim. Nie zabrakło też zabaw na trawie, ogniska i pieczonych kiełbasek. Na pamiątkę zebraliśmy bukiety kolorowych liści.

Zachęcamy wszystkich do spaceru po jesiennym parku w Wirtach.           Uczniowie 2b i 3b.

• Sukces na Gminnym Konkursie Recytatorskim

07.10.2021

30 września w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbył się XXIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji dla Dzieci.

W konkursie wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły, a aż trzy z nich zajęły zaszczytne miejsca:

Łucja Stoboy - II miejsce w kategorii klas I-IV,

Nina Szewczyk - III miejsce w kategorii klas I-IV,

Maja Rychlicka - II miejsce w kategorii klas V-VIII!

Gratulujemy!

• Konkurs graficzny "Sprzątanie świata"

06.10.2021

Z okazji Akcji Sprzątania Świata Samorządu Uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs na plakat promujący to święto. Uczniowie mieli za zadanie zamienić się w młodych grafików. Efekty ich pracy były imponujące.

Miło nam oznajmić, że

I miejsce zajęła Olivia Pielecki z klasy 5c,

II miejsce Oliwier Szutta z klasy 5c,

natomiast III miejsce Oliwier Łobocki z klasy 5c oraz Maria Mucha z klasy 4b.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.