• Wybitni pelpliniacy

01.06.2018

Władysław Drapiewski, Mikołaj Cichosz, Ks. Janusz St. Pasierb, ks. Bernard Sychta. Co ich łączy? Mieszkali i tworzyli w Pelplinie. W maju tego roku uczniowie klasy III b poznawali ich życie, twórczość, podczas spacerów po Pelplinie szukali miejsc z nimi związanych – miejsca zamieszkania, pracy, ich spoczynku na pelplińskim cmentarzu.

• Dzień Matki w 2a

01.06.2018

26 maja odbyła się w naszej klasie uroczystość z okazji Dnia Matki. Najpierw dekorowaliśmy salę, przygotowaliśmy stoły i rozłożyliśmy słodycze. Pani przywitała wszystkich gości, a my recytowaliśmy dla mam wiersze. Zaśpiewaliśmy dla nich piosenki. Potem ucałowaliśmy nasze mamy i wręczyliśmy im, przygotowane wcześniej laurki z kwiatuszkami. Zaprosiliśmy je do słodkiego poczęstunku. Spotkanie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze.

Uczniowie kl.2a  z wychowawczynią A. Bresa

• I Szkolny Turniej Taneczny za nami!

30.05.2018

29 maja, po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej Taneczny o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie. W konkursie wzięły udział reprezentacje klas VII-ych, II-ich i III-ich gimnazjum.

Każda z klas prezentowała dwa tańce, w tym jeden z rekwizytem. Jury
            w składzie: Barbara Nabakowska, Seweryn Pauch i Mirosław Nowacki oceniali m. in. ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i synchronizację.

• Tczewski Konkurs recytatorski - MÓJ ULUBIONY WIERSZ

31.05.2018

Dnia 29 maja tradycyjnie uczestniczyliśmy w Tczewskim Konkursie Recytatorskim „Mój ulubiony wiersz”. Recytatorzy byli oceniani przez aktorów Teatru Wybrzeże. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Szenyk z kl. III b i Amelia Kuczkowska z kl. I a. Zuzia wierszem „Ptasie plotki” J. Brzechwy wywalczyła I miejsce, a Amelka zdobyła wyróżnienie, recytując „Zosię Samosię” J. Tuwima. Z kolei Nikola Szatkowska oraz Zuzia Macuk w swoich kategoriach wiekowych zdobyły 3 miejsce, natomiast Zuzia Szewczyk wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B. Kowalewska, E. Maślanka

• Wycieczka do Fromborka

30.05.2018

28 maja 2018r. klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Fromborka odwiedzić gród Mikołaja Kopernika. Pierwszym punktem programu była dzwonnica z punktem widokowym, który znajduje się na wysokości 70m n.p.m. Z tarasu widokowego podziwialiśmy piękną panoramę Fromborka i okolic.

• ŚWIĘTO MAMY W KL. I A

28.05.2018

W piękny majowy poranek, w przeddzień Dnia Matki, wszystkie nasze mamusie przyszły do szkoły. Przyniosły ze sobą mnóstwo zdrowych produktów, ponieważ pod ich czujnym okiem odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci robiły soki, kefiry, owocowe szaszłyki, dekorowały babeczki i gofry.

• 26.05.2018

Przedłużamy termin składania prac do 8 czerwca. Zapraszamy do rodzinnej zabawy:)

• Niecodzienna lekcja ekologii

23.05.2018

17 maja uczniowie klas III gimnazjum pojechali do Tczewa, aby zwiedzić Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Stałych. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Trzecioklasiści w ciekawy sposób utrwalili wiedzę o ochronie środowiska naturalnego oraz nauczyli się odpowiedniego gospodarowania odpadami domowymi. Po wyczerpujących zajęciach zrelaksowali się w kinie Helios.

• Koncert Pamięci Anny Jantar

22.05.2018

18 maja 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się kolejny, dziesiąty już Koncert Pamięci, tym razem poświęcony Annie Jantar.  Licznie zgromadzona publiczność usłyszała między innymi takie przeboje jak: „Jambalaya”, „Za każdy uśmiech twój”, „Tak wiele jest radości”, „Najtrudniejszy pierwszy krok” czy „Staruszek świat”.

• Z wizytą w OSP w Pelplinie

21.05.2018

15 maja 2018 r. uczniowie kl. 3 b spotkali się z pelplińskimi strażakami. W czasie wizyty w OSP dzieci zapoznały się z wyposażeniem remizy strażackiej, gasiły „pożar” z linii szybkiego natarcia, obserwowały uwalnianie osób z pojazdów. Poznały także możliwości techniczne nożyc hydraulicznych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

19.05.2018

17 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zajęli oni lokaty na podium.

W kategorii kl. I-III Agata Kolaska zdobyła I miejsce. Wśród uczniów z klas IV-V Kacper Cwajda zajął II miejsce, a Anna Ogonowska otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas VI-VII Nikola Szatkowska zdobyła I miejsce. Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.

A. Turzyńska

• Majówka w Owidzu

17.05.2018

W piękny wiosenny poranek, 16 maja klasa I a wybrała się na krótką wycieczkę do Grodziska w Owidzu. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach rzemiosła ręcznego. Każdy uczestnik malował swoją tarczę i miecz, a następnie lepił naczynia i ozdoby z gliny.

• Żywa lekcja historii

15.05.2018

15 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dotyczyła ona postaci Józefa Piłsudskiego. Uczniowie mieli okazję poznać życiorys marszałka oraz zaznajomić się z wydarzeniami historycznymi związanymi z przywracaniem Polsce wolności. Co niektórzy mogli także wcielić się w przedstawiane postacie. Dziękujemy Panu Michałowi Rychlickiemu za nietuzinkową lekcję historyczną.