• Szkolny Konkurs Recytatorski

29.04.2019

25 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym brali udział uczniowie klas I – III . Spośród   uczestników,   jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Tymek Szlicht- kl. 1 a

II miejsce –Joanna Zalewska–kl. 1 b

III miejsce -  Maja Rychlicka – kl. 2 a

• Rytm i melodia

27.04.2019

Szkoła Podstawowa w Damnie po raz szósty była organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rytm i melodia”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z województwa pomorskiego. Zadaniem konkursowym było stworzenie „obrazu muzyki”, jej rytmu i melodii. Prace na konkurs namalowali uczniowie kl. I b oraz VII a naszej szkoły.

• Wiosenny spacer

24.04.2019

4 kwietnia 2019 r. klasa I a i III a, wybrały się na wiosenny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Spacer połączony był z odpoczynkiem i figlami na placu zabaw Nivea. Dzieci spędziły dwie godziny bawiąc się oraz ćwicząc w pierwszych promieniach wiosennego słońca.

• Śpiewać każdy może

17.04.2019

6 kwietnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się Wojewódzki Konkurs Wokalistów „Śpiewać każdy może”. Swoje umiejętności wokalne prezentowali soliści w wieku 10-19 lat. Każdy z nich przygotował jeden utwór kompozytorów polskich. Miło nam poinformować, że w kategorii soliści 14-16 lat wyróżnienie zdobyła Julia Kuczkowska (kl. III a gimn.).

• Warsztaty Wielkanocne w IV A

07.04.2019

Warsztaty Wielkanocne w IV A Uczennice klasy IV A przygotowały dwugodzinne warsztaty związane z Wielkim Postem i Wielkanocą. Koledzy i koleżanki z klasy rozwiązywali krzyżówki, rebusy, sadzili rzeżuchę oraz przystąpili do konkursu na najładniejsze jajko, witraż oraz zajączka wielkanocnego. Na zwycięzców czekały nagrody a na pozostałych uczestników słodki poczęstunek.

Karolina Gunia

• Konkurs Gwary Kociewskiej

07.04.2019

5 kwietnia 2019 r. Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zgromadził miłośników gwary kociewskiej. Ponad 60 uczestników rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych, a wśród nich siedmioosobowa grupa z naszej szkoły: Eliza Ćwiklińska kl. I b, Joanna Zalewska kl. I b, Agata Kolaska kl. II a, Vanessa Sarnowska kl. IV a, Zuzanna Libiszewska kl. IV b, Natalia Hasa kl. VII a oraz Paulina Banasik kl. VIII a

• The Big Challenge

07.04.2019

3.04.2019 r. w naszej szkole odbył się Europejski internetowy konkurs z języka angielskiego The Big Challenge. Uczniowie z chęcią podjęli wyzwanie i wykonali zadania na różnych levelach. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

• Gminny Konkurs Recytatorski

07.04.2019

29 marca 2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji dla Dzieci w Małych Walichnowach. Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła Nikola Szatkowska. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej " Kot w pustym mieszkaniu". Serdecznie gratulujemy uczennicy 7a i życzymy dalszych sukcesów.

• Zaburzenia odżywiania

,,Odżywianie” - czy to temat dla psychologa?

W czwartek i piątek uczennice klasy 8 b Aleksandra Lewandowska i Aleksandra Kluczewska przeprowadziły pogadanki z uczniami klas 5,6 i 8b n/t zaburzeń odżywiania. Zapoznały ich z przyczynami, przebiegiem i sposobami radzenia sobie z tym problemem. Podczas rozmów okazało się, jak ważne dla osoby chorej jest wsparcie najbliższych oraz psychologa. Nasza akceptacja i zrozumienie są dla niej jak lekarstwo.

• Mój region

Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój region”
            Organizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „Mój region” był Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie. W konkursie tym udział wzięli uczniowie z województwa pomorskiego. Ich zadaniem było stworzenie pracy plastyczno-technicznej prezentującej dany region. W tym roku komisja oceniła 530 prac w następujących formach plastycznych: haft, drewno, rysunek, malarstwo, ceramika, techniki łączone, tkactwo i grafika.

• Aktywna przerwa

31.03.2019

Gdy jesteś aktywny fizycznie Twój mózg jest też bardziej aktywny, ma większe możliwości poznawcze, bo jest lepiej dotleniony. Gdy się ruszasz, pomagasz sobie w nauce i w mniejszym stopniu ulegasz stresowi. Aktywność, która sprawia Ci przyjemność, poprawia stan Twojego zdrowia i wygląd ciała.

Do aktywności fizycznej podczas przerw po trzeciej i czwartej lekcji zachęcały dziś uczennice kl. 3b gimnazjum – Ola Górka, Ola Szlęzak, Vanessa i Marietta Langowskie. Przygotowały zestaw ćwiczeń na stepie w rytmie muzyki. Step aerobik spodobał się wielu uczniom, którzy chętnie uczestniczyli  w zajęciach. Mamy nadzieję, że dziewczyny przekonały Was, iż warto się poruszać.

Alina Strójwąs

• W zdrowym ciele, zdrowy duch

28.03.2019

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” pod tym hasłem odbył się dzisiaj turniej między klasami piątymi i szóstymi. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat prawidłowego odżywiania. Pierwsze miejsce zajęła klasa V b, drugie miejsce klasa V a oraz VI a, trzecie miejsce klasa VI b. Gratulujemy wygranym. :)

Alicja Cymanowska

Uczennice z klasy VI a zaangażowane w organizację turnieju: Monika Bobkowksa,  Julia Dzienisz, Maja Mańkowska, Laura Piechowska

• Wyjazd na basen

28.03.2019

27 marca uczniowie kl. I b pod okiem trenera pływania doskonalili umiejętność poruszania się w wodzie. Zanurzanie głowy nie jest już dla nikogo problemem, a zajęcia na basenie są świetną okazją do zdrowego spędzania czasu.

K. Bembenek