Aktualności

          • Dziękujemy za lata pracy, serca i oddania!

            26.06.2026

            26 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe i pełne wzruszeń pożegnanie dwóch wspaniałych kobiet, które po wielu latach pracy przechodzą na zasłużoną emeryturę.

            Po 44 latach pracy zawodowej z naszą szkołą żegna się Pani Grażyna Świderska (pracownik obsługi), a po 36 latachPani Ewa Żur (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej). Przez wszystkie te lata z ogromnym zaangażowaniem, sercem i oddaniem kształtowały kolejne pokolenia uczniów, pozostawiając po sobie piękne wspomnienia i nieoceniony dorobek.

            Podczas uroczystości obie Panie otrzymały serdeczne podziękowania oraz upominki od Burmistrza, Dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Był to wyraz wdzięczności za lata sumiennej pracy, życzliwość, profesjonalizm oraz nieustanne zaangażowanie w życie naszej szkolnej społeczności.

            Drogie Panie, dziękujemy za wszystko, co wniosłyście do naszej szkoły. Życzymy, aby rozpoczynający się nowy etap życia był pełen zdrowia, spokoju, radości i spełnienia marzeń. Niech emerytura przyniesie wiele czasu na realizację pasji, odpoczynek oraz chwile spędzone z najbliższymi.

            Będziemy Was ciepło wspominać i zawsze z wdzięcznością pamiętać o Waszym wkładzie w rozwój naszej szkoły. Powodzenia i wszystkiego, co najlepsze!

          • Nowy poczet sztandarowy 2026/2027

            25.06.2026

            18 czerwca 2026 r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez tajne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego na rok szkolny 2026/2027.

             Główny skład tworzyć będą:

            • Dobrawa Rakowska kl. 8b,
            • Łucja Stoboy z kl. 8b,
            • Adam Szymczak z kl. 7a.

            Natomiast w poczcie zastępczym znalazły się następujące osoby: 

            • Laura Trzcińska z kl. 8b,
            • Nina Szewczyk z kl. 7a,
            • Karol Słowikowski z kl. 7a.

             GRATULUJEMY!

             

            26 czerwca, podczas uroczystego pożegnania absolwentów odbyło sie przkazanie sztandaru nowemu pocztowi. Była to niezwykle emocjonująca chwila, która na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

            Raz jeszcze, w imieniu całej społeczności szkolnej, chciałabym serdecznie podziękować Zosi Sawczak, Joasi Zalewskiej, Błażejowi Rackiemu, Elizie Ćwiklińskiej, Ince Starke oraz Marcelowi Puchale za całoroczną współpracę, sumienne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

             

             opiekun pocztu sztandarowego

            Natalia Piechowska

          • Pożegnanie Absolwentów!

            25.06.2026

            26 czerwca 20206 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych, które otworzył dostojny polonez, a zwieńczył elegancki walc Absolwentów

            Był to także czas podsumowań, wyróżnień i podziękowań – dla uczniów za ich pracę, osiągnięcia i zaangażowanie, dla rodziców za wsparcie oraz dla nauczycieli za codzienny trud i serce wkładane w edukację młodych ludzi.

            Naszym Absolwentom życzymy odwagi w realizacji marzeń, sukcesów na kolejnych etapach nauki oraz wielu pięknych chwil w nowych szkołach.

            Raz ósmoklasistą – zawsze częścią naszej szkolnej społeczności. 

            Powodzenia!

          • Wyjątkowe wyróżnienie dla naszego ucznia!

            26.06.2026

             

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie postanowiła uhonorować Igora Czecha (ucznia kl. 7b) specjalnym dyplomem uznania za godną naśladowania postawę podczas zdarzenia, do którego doszło w skateparku w Rożentalu.

            Igor wykazał się odpowiedzialnością, opanowaniem i troską o drugiego człowieka. W sytuacji zagrożenia zachował zimną krew i natychmiast wezwał pomoc, dzięki czemu poszkodowany szybko otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

            Jesteśmy dumni, że wśród naszych uczniów są osoby, które potrafią właściwie reagować w trudnych chwilach i dają przykład innym.

            Igorze, serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy za piękną postawę. Życzymy Ci wielu sukcesów i niegasnącej gotowości do niesienia pomocy innym! 👏💙

          • OMNIBUS RELIGIJNY

            26.06.2026

            Tradycja naszej szkoły jest to, że uczniowie biorą udział w religijnych konkursach: szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich 👍

            Biorąc udział-zdobywają punkty, które na koniec roku sa zliczane. Dzięki tym punktom zdobywają tytuł Omnibusa Religijnego 👍
            W tym roku szkolnym, 2025/2026 tytuły te otrzymali: 


            W kategorii klas 4-6:
            IGOR LIBISZEWSKI, uczeń kl. 5B


            W kategorii klas 7-8, uczennica kl. 8B
            JOANNA ZALEWSKA 


            Nagrody książkowe, dyplomy oraz jednorazowe stypendium pieniężne zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia klas 8, w czwartek 25.06.26r.
            Tego samego dnia wręczone zostały również dyplomy, nagrody książkowe wraz z karta podarunkową do Empiku, wszystkim tegorocznym finalistom i laureatom.
            Wszystkie nagrody ufundował ( jak co roku) Ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński- za co z całego serca dziękujemy❤️
            Naszym Omnibusom i Finalistom - gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów ♥️
            katechetki

          • Zakończenia roku w 3a

            26.06.2026

            „Ale to już było i nie wróci więcej…”. Tak szybko minęły trzy lata. Wciąż słychać śmiech dzieci na szkolnym korytarzu, słychać szelest kartek . Tu kreślono pierwsze litery, z których powstawały wyrazy i zdania. Tutaj liczby tańczyły w kratkach. Tutaj powstawały pierwsze przyjaźnie. Każdy dzień przynosił coś nowego. Dzisiaj się żegnamy, zostawiając puste ławki. Nasze serca chcą jeszcze zostać w tej sali, ale z odwagą ruszamy dalej…

            Niech w pamięci zostaną wesołe chwile, nasze zabawy, wycieczki i promień słońca schowany w kieszeni. To tutaj był początek, tu wszystko się zaczęło…

            B. Kowalewska

          • ZESPÓŁ KOCIEWSKI MA SWOJĄ GABLOTĘ!

            26.06.2026

            Niedawno szkolny zespół kociewski „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” obchodził jubileusz. Otrzymaliśmy wówczas prezenty, wśród nich był voucher od p. Mirosława Chyły, Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Za ten dar zakupiliśmy gablotę, która wisi na parterze w naszej szkole. Puchary, które zdobyliśmy podczas różnych przeglądów i konkursów, prezentują się w niej wspaniale. Jesteśmy bardzo dumni, że cała społeczność szkolna oraz goście przychodzący do naszej szkoły mogą zapoznać się z naszymi osiągnięciami.

            Gzuby z Pelplińskiej Dwójki

          • WIZYTA KL. 2B W BANKU PKO BP 

            26.06.2026

            19 czerwca 2026 r. uczniowie kl. 2b pojechali do Starogardu Gd., aby spotkać się z pracownikami Banku PKO BP i poznać pracę bankowca. Dzieci miały okazję zobaczyć banknoty o różnych nominałach, a także poznać ich zabezpieczenia. Rozwiązywały różne zadania: rebusy, krzyżówki, zadania matematyczne związane z liczeniem pieniędzy. Najwięcej zainteresowania wzbudziła maszyna do liczenia banknotów oraz testery do banknotów. Po zajęciach w banku niespodzianka – pyszne lody, a potem zabawa na placu zabaw.

            Dziękujemy p. Michalinie za miłe przyjęcie naszej klasy w placówce bankowej.


            Katarzyna Bembenek 

          • Gminne Współzawodnictwo Sportowe 2025/2026 🥇🥈

            25.06.2026

            Z dumą informujemy o bardzo dobrych wynikach uczniów Naszej Szkoły w tegorocznym Gminnym Współzawodnictwie Sportowym. 🏆

            W kategorii Igrzysk Dzieci nasza szkoła zajęła 🥇 miejsce, potwierdzając wysoki poziom sportowy oraz wszechstronne przygotowanie młodych zawodników. 
            Również w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie „Dwójki” zaprezentowali się znakomicie, zdobywając 🥈miejsce w klasyfikacji końcowej. 👏

            Osiągnięte wyniki są efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz sportowej pasji naszych uczniów, którzy przez cały rok szkolny z dużym poświęceniem reprezentowali szkołę w licznych zawodach i turniejach. 
            Ich determinacja, wytrwałość oraz umiejętność współpracy zasługują na szczególne uznanie.💪
            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przysłużyli się do tego sukcesu (109 uczniów).  👏


            Sportowa "Dwójka" ❗️❗️🏆

          • Poszukiwani właściciele!

            23.06.2026

            W szkole zgromadziło się sporo pozostawionych przedmiotów – bluz, worków, butów oraz innych rzeczy. Prosimy uczniów i rodziców o sprawdzenie, czy wśród nich nie ma Waszej własności.

            Rzeczy można obejrzeć i odebrać w szatni. 

            Nieodebrane przedmioty zostaną przekazane na cele charytatywne lub zagospodarowane w inny sposób.

            Dziękujemy za pomoc w odnalezieniu właścicieli! 😊🏫

          • Ognisko - kl. 3b

            23.06.2026

            19 czerwca gościliśmy na ognisku u Państwa Kozioł. Prócz pieczonych w ognisku kiełbasek, pysznych rogalików i innych słodkości czekała na nas beztroska zabawa. Szczególną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. To ona pochłonęła nas bez reszty. Graliśmy też w piłkę, badmintona, a po smacznym jedzonku odpoczywaliśmy na leżakach i w hamaku. Bardzo dziękujemy Państwo Kozioł i innym rodzicom za przygotowanie tego ogniska. Dzięki Wam spędziliśmy wspaniały czas pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Długo będziemy go wspominać.

            Uczniowie klasy 3b z wychowawczynią

          • CO WIEMY O BOCIANACH? – ZAJĘCIA W KLASIE 2B

            23.06.2026

            W kl. 2b odbył się cykl zajęć „Bioróżnorodność, poznaj by zachować - bocian biały” przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Graj z nami w zielone”. Uczniowie „podglądali” gniazdo bocianie, które ma zamontowaną kamerę, dzięki czemu mogli na żywo obserwować rozwój bocianów.  Poznali zwyczaje, ciekawostki z życia bocianów. Dowiedziały się m.in. dlaczego bocian ma czerwony dziób i czerwone nogi, biało-czarne upierzenie, czym się żywi, jak długo leci do Afryki, w jaki sposób śpi, ile jest gatunków bocianów i gdzie występują. Zajęcia okazały się ciekawe, w efekcie czego powstały piękne prace malarskie.

            Katarzyna Bembenek

          • Kolejne zajęcia w KCK - klasa 2b

            19.06.2026

            11 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w kolejnych zajęciach edukacyjno-artystycznych w Kociewskim Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką z p. Marylą, która przybliżyła dzieciom dawne kociewskie podania i wierzenia związane z życiem mieszkańców naszego regionu. Rozmowa toczyła się wokół ludowych zwyczajów, przesądów oraz ciekawych postaci obecnych w lokalnych opowieściach. Uczniowie zwiedzili również Izbę Regionalną. W części praktycznej powstały gołębie na patyku. Czas spędzony w KCK przebiegł szybko i w miłej atmosferze, za co dziękujemy Pani Marii oraz Pani Monice.

            Katarzyna Bembenek

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „KRÓL JAN III SOBIESKI W OCZACH DZIECKA - moja scena historyczna"

            18.06.2026

            Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie. Był on adresowany do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej z terenu całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, technicznej, graficznej lub plastyczno-technicznej przedstawiającej postać Króla Jana III Sobieskiego uczestniczącego w scenie ilustrującej ważne wydarzenie historyczne. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Namalowali przypłynięcie Jana III Sobieskiego z Marysieńką do Pelplina. Ich prace zostały zauważone przez jury i nagrodzone.

            W kategorii klas 1-3 NIKOLA KOCUR, uczennica kl. 2b zajęła I miejsce

            W kategorii klas 7-8 ELIZA ĆWIKLIŃSKA, uczennica kl. 8b zajęła III miejsce

            Dziewczętom gratulujemy i życzymy rozwijania umiejętności plastycznych. Brawo!

            Katarzyna Bembenek