Strona główna
Dziękujemy za lata pracy, serca i oddania!
26.06.2026426 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe i pełne wzruszeń pożegnanie dwóch wspaniałych kobiet, które po wielu latach pracy przechodzą na zasłużoną emeryturę.
Po 44 latach pracy zawodowej z naszą szkołą żegna się Pani Grażyna Świderska (pracownik obsługi), a po 36 latach – Pani Ewa Żur (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej). Przez wszystkie te lata z ogromnym zaangażowaniem, sercem i oddaniem kształtowały kolejne pokolenia uczniów, pozostawiając po sobie piękne wspomnienia i nieoceniony dorobek.
Nowy poczet sztandarowy 2026/2027
25.06.2026718 czerwca 2026 r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez tajne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego na rok szkolny 2026/2027.
Główny skład tworzyć będą:
- Dobrawa Rakowska kl. 8b,
- Łucja Stoboy z kl. 8b,
- Adam Szymczak z kl. 7a.
Natomiast w poczcie zastępczym znalazły się następujące osoby:
Pożegnanie Absolwentów!
25.06.20267026 czerwca 20206 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych, które otworzył dostojny polonez, a zwieńczył elegancki walc Absolwentów
Był to także czas podsumowań, wyróżnień i podziękowań – dla uczniów za ich pracę, osiągnięcia i zaangażowanie, dla rodziców za wsparcie oraz dla nauczycieli za codzienny trud i serce wkładane w edukację młodych ludzi.
Wyjątkowe wyróżnienie dla naszego ucznia!
26.06.2026Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie postanowiła uhonorować Igora Czecha (ucznia kl. 7b) specjalnym dyplomem uznania za godną naśladowania postawę podczas zdarzenia, do którego doszło w skateparku w Rożentalu.
Igor wykazał się odpowiedzialnością, opanowaniem i troską o drugiego człowieka. W sytuacji zagrożenia zachował zimną krew i natychmiast wezwał pomoc, dzięki czemu poszkodowany szybko otrzymał niezbędną pomoc medyczną.
OMNIBUS RELIGIJNY
26.06.2026Tradycja naszej szkoły jest to, że uczniowie biorą udział w religijnych konkursach: szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich 👍
Biorąc udział-zdobywają punkty, które na koniec roku sa zliczane. Dzięki tym punktom zdobywają tytuł Omnibusa Religijnego 👍
W tym roku szkolnym, 2025/2026 tytuły te otrzymali:
Zakończenia roku w 3a
26.06.202613„Ale to już było i nie wróci więcej…”. Tak szybko minęły trzy lata. Wciąż słychać śmiech dzieci na szkolnym korytarzu, słychać szelest kartek . Tu kreślono pierwsze litery, z których powstawały wyrazy i zdania. Tutaj liczby tańczyły w kratkach. Tutaj powstawały pierwsze przyjaźnie. Każdy dzień przynosił coś nowego. Dzisiaj się żegnamy, zostawiając puste ławki. Nasze serca chcą jeszcze zostać w tej sali, ale z odwagą ruszamy dalej…
ZESPÓŁ KOCIEWSKI MA SWOJĄ GABLOTĘ!
26.06.2026Niedawno szkolny zespół kociewski „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” obchodził jubileusz. Otrzymaliśmy wówczas prezenty, wśród nich był voucher od p. Mirosława Chyły, Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Za ten dar zakupiliśmy gablotę, która wisi na parterze w naszej szkole. Puchary, które zdobyliśmy podczas różnych przeglądów i konkursów, prezentują się w niej wspaniale. Jesteśmy bardzo dumni, że cała społeczność szkolna oraz goście przychodzący do naszej szkoły mogą zapoznać się z naszymi osiągnięciami.
WIZYTA KL. 2B W BANKU PKO BP
26.06.20261919 czerwca 2026 r. uczniowie kl. 2b pojechali do Starogardu Gd., aby spotkać się z pracownikami Banku PKO BP i poznać pracę bankowca. Dzieci miały okazję zobaczyć banknoty o różnych nominałach, a także poznać ich zabezpieczenia. Rozwiązywały różne zadania: rebusy, krzyżówki, zadania matematyczne związane z liczeniem pieniędzy. Najwięcej zainteresowania wzbudziła maszyna do liczenia banknotów oraz testery do banknotów. Po zajęciach w banku niespodzianka – pyszne lody, a potem zabawa na placu zabaw.
Gminne Współzawodnictwo Sportowe 2025/2026 🥇🥈
25.06.2026Z dumą informujemy o bardzo dobrych wynikach uczniów Naszej Szkoły w tegorocznym Gminnym Współzawodnictwie Sportowym. 🏆
W kategorii Igrzysk Dzieci nasza szkoła zajęła 🥇 miejsce, potwierdzając wysoki poziom sportowy oraz wszechstronne przygotowanie młodych zawodników.
Również w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie „Dwójki” zaprezentowali się znakomicie, zdobywając 🥈miejsce w klasyfikacji końcowej. 👏
Poszukiwani właściciele!
23.06.2026W szkole zgromadziło się sporo pozostawionych przedmiotów – bluz, worków, butów oraz innych rzeczy. Prosimy uczniów i rodziców o sprawdzenie, czy wśród nich nie ma Waszej własności.
Rzeczy można obejrzeć i odebrać w szatni.
Nieodebrane przedmioty zostaną przekazane na cele charytatywne lub zagospodarowane w inny sposób.
Ognisko - kl. 3b
23.06.20263319 czerwca gościliśmy na ognisku u Państwa Kozioł. Prócz pieczonych w ognisku kiełbasek, pysznych rogalików i innych słodkości czekała na nas beztroska zabawa. Szczególną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. To ona pochłonęła nas bez reszty. Graliśmy też w piłkę, badmintona, a po smacznym jedzonku odpoczywaliśmy na leżakach i w hamaku. Bardzo dziękujemy Państwo Kozioł i innym rodzicom za przygotowanie tego ogniska. Dzięki Wam spędziliśmy wspaniały czas pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Długo będziemy go wspominać.
CO WIEMY O BOCIANACH? – ZAJĘCIA W KLASIE 2B
23.06.202611W kl. 2b odbył się cykl zajęć „Bioróżnorodność, poznaj by zachować - bocian biały” przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Graj z nami w zielone”. Uczniowie „podglądali” gniazdo bocianie, które ma zamontowaną kamerę, dzięki czemu mogli na żywo obserwować rozwój bocianów. Poznali zwyczaje, ciekawostki z życia bocianów. Dowiedziały się m.in. dlaczego bocian ma czerwony dziób i czerwone nogi, biało-czarne upierzenie, czym się żywi, jak długo leci do Afryki, w jaki sposób śpi, ile jest gatunków bocianów i gdzie występują. Zajęcia okazały się ciekawe, w efekcie czego powstały piękne prace malarskie.
Kolejne zajęcia w KCK - klasa 2b
19.06.20261211 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w kolejnych zajęciach edukacyjno-artystycznych w Kociewskim Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką z p. Marylą, która przybliżyła dzieciom dawne kociewskie podania i wierzenia związane z życiem mieszkańców naszego regionu. Rozmowa toczyła się wokół ludowych zwyczajów, przesądów oraz ciekawych postaci obecnych w lokalnych opowieściach. Uczniowie zwiedzili również Izbę Regionalną. W części praktycznej powstały gołębie na patyku. Czas spędzony w KCK przebiegł szybko i w miłej atmosferze, za co dziękujemy Pani Marii oraz Pani Monice.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „KRÓL JAN III SOBIESKI W OCZACH DZIECKA - moja scena historyczna"
18.06.20263Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie. Był on adresowany do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej z terenu całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, technicznej, graficznej lub plastyczno-technicznej przedstawiającej postać Króla Jana III Sobieskiego uczestniczącego w scenie ilustrującej ważne wydarzenie historyczne. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Namalowali przypłynięcie Jana III Sobieskiego z Marysieńką do Pelplina. Ich prace zostały zauważone przez jury i nagrodzone.
Galeria zdjęć
- brak danych
Partnerzy
- liczba odwiedzin: 3827951
