Strona główna
Poszukiwani właściciele!
23.06.2026W szkole zgromadziło się sporo pozostawionych przedmiotów – bluz, worków, butów oraz innych rzeczy. Prosimy uczniów i rodziców o sprawdzenie, czy wśród nich nie ma Waszej własności.
Rzeczy można obejrzeć i odebrać w szatni.
Nieodebrane przedmioty zostaną przekazane na cele charytatywne lub zagospodarowane w inny sposób.
Ognisko - kl. 3b
23.06.20263319 czerwca gościliśmy na ognisku u Państwa Kozioł. Prócz pieczonych w ognisku kiełbasek, pysznych rogalików i innych słodkości czekała na nas beztroska zabawa. Szczególną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia. To ona pochłonęła nas bez reszty. Graliśmy też w piłkę, badmintona, a po smacznym jedzonku odpoczywaliśmy na leżakach i w hamaku. Bardzo dziękujemy Państwo Kozioł i innym rodzicom za przygotowanie tego ogniska. Dzięki Wam spędziliśmy wspaniały czas pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Długo będziemy go wspominać.
CO WIEMY O BOCIANACH? – ZAJĘCIA W KLASIE 2B
23.06.202611W kl. 2b odbył się cykl zajęć „Bioróżnorodność, poznaj by zachować - bocian biały” przeprowadzonych w ramach realizacji projektu „Graj z nami w zielone”. Uczniowie „podglądali” gniazdo bocianie, które ma zamontowaną kamerę, dzięki czemu mogli na żywo obserwować rozwój bocianów. Poznali zwyczaje, ciekawostki z życia bocianów. Dowiedziały się m.in. dlaczego bocian ma czerwony dziób i czerwone nogi, biało-czarne upierzenie, czym się żywi, jak długo leci do Afryki, w jaki sposób śpi, ile jest gatunków bocianów i gdzie występują. Zajęcia okazały się ciekawe, w efekcie czego powstały piękne prace malarskie.
Kolejne zajęcia w KCK - klasa 2b
19.06.20261211 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w kolejnych zajęciach edukacyjno-artystycznych w Kociewskim Centrum Kultury. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką z p. Marylą, która przybliżyła dzieciom dawne kociewskie podania i wierzenia związane z życiem mieszkańców naszego regionu. Rozmowa toczyła się wokół ludowych zwyczajów, przesądów oraz ciekawych postaci obecnych w lokalnych opowieściach. Uczniowie zwiedzili również Izbę Regionalną. W części praktycznej powstały gołębie na patyku. Czas spędzony w KCK przebiegł szybko i w miłej atmosferze, za co dziękujemy Pani Marii oraz Pani Monice.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „KRÓL JAN III SOBIESKI W OCZACH DZIECKA - moja scena historyczna"
18.06.20263Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego w Lublinie. Był on adresowany do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej z terenu całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, technicznej, graficznej lub plastyczno-technicznej przedstawiającej postać Króla Jana III Sobieskiego uczestniczącego w scenie ilustrującej ważne wydarzenie historyczne. W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Namalowali przypłynięcie Jana III Sobieskiego z Marysieńką do Pelplina. Ich prace zostały zauważone przez jury i nagrodzone.
Spacer i lody - klasa 1a
18.06.202612Końcówka roku szkolnego to doskonały czas na wspólne chwile na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 1a wybrali się na spacer do Ogrodu Biskupiego, gdzie podziwiali piękne kwiaty i rośliny oraz cieszyli się bliskością natury. Nie zabrakło również lodów, które były słodkim akcentem powoli mijającego roku szkolnego.
VR w szkole!
16.06.2026W poniedziałek 15 czerwca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia VR, podczas których uczniowie uczestniczyli w wirtualnej podróży „45 minut dookoła świata”.
Dzięki technologii VR mogli przenieść się do najbardziej znanych miejsc na świecie i poczuć się jak prawdziwi podróżnicy. W trakcie zajęć:
Wycieczka do ZOO
15.06.202638Uczniowie klasy 1a, 1b oraz 2a wybrali się na wycieczkę do ZOO. Dużą atrakcją była przejażdżka turboślimakiem, dzięki której dzieci mogły wygodnie zwiedzać ogród zoologiczny i podziwiać jego mieszkańców. Nie zabrakło również pieszych spacerów, pysznych lodów oraz wizyty w sklepiku z pamiątkami. Wyjazd był pełen radości, ciekawych obserwacji i nowych doświadczeń. Dodatkowo dopisała nam pogoda – pośród wielu deszczowych dni trafiliśmy, na piękny słoneczny dzień. Był to wspaniały i edukacyjny sposób na zakończenie roku szkolnego!
SPOTKANIE Z MISJONARZEM - BRATEM TOMASZEM
15.06.20261812 czerwca 2026 r. gościliśmy w szkole niezwykłego gościa. Był nim Brat Tomasz, misjonarz na co dzień pracujący w Republice Środkowej Afryki. Spotkania z bratem wpisały się już na stałe w życie naszej szkoły, bowiem podczas urlopu brat Tomasz zawsze nas odwiedza. Podczas bardzo interesującego spotkania wręczyliśmy Bratu DAR SERCA – od dzieci z Pelplina dla dzieci z Afryki. Były to pieniądze zebrane podczas loterii fantowej, która odbyła się w klasach 1-3 oraz zbiórek klasowych.
"W czasie deszczu dzieci się nudzą..."
11.06.20266"W czasie deszczu dzieci się nudzą..." - ale nie klasa 1a, która potrafi znaleźć radość w każdej pogodzie! Dzisiejszy deszcz wcale nie przeszkodził nam w świetnej zabawie. Kałuże, krople deszczu i świeże powietrze stały się doskonałą okazją do ruchu, śmiechu i wspólnego spędzania czasu.
W. Kąkolewska
Warsztaty pierwszej pomocy dla klas 1-3
11.06.2026328 i 9 maja 2026r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych i wartościowych zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Lekcję pokazową poprowadził pan Tomek, który w przystępny i angażujący sposób zaprezentował najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia. Uczniowie mogli zajrzeć do jej wnętrza, poznać wyposażenie ratowników oraz dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Z wizytą w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin
10.06.202616Na zajęciach lekcyjnych w kl. 3 a rozmawialiśmy o tym, kto rządzi w Polsce. Mówiliśmy o Sejmie, Senacie, Prezydencie i Konstytucji RP. W związku z tym, wybraliśmy się do siedziby naszych władz lokalnych. Dzięki uprzejmości Pana Sekretarza Gminy mogliśmy od środka poznać na czym polega praca urzędników. Zobaczyliśmy różne referaty, Urząd Stanu Cywilnego, salę ślubów, siedzibę Straży Miejskiej i Rady Miasta. Zajrzeliśmy też do gabinetu Pana Burmistrza, w którym przyjmowani są interesanci. Znajdowały się tam różne pamiątki i podziękowania.
NAUKA PRZEZ DOŚWIADCZENIA!
08.06.20265W mijającym roku szkolnym uczniowie klasy 6b uczestniczyli w zajęciach badawczo-eksperymentalnych, ramach projektu „Kompetencje i umiejętności drogowskazem do sukcesu w przyszłości”. Odkrywali tam tajemnice chemii i fizyki poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń.
Podczas zajęć obserwowali m.in. reakcje chemiczne z udziałem sody, octu i drożdży, wykonywali efektowne doświadczenie „chemiczne mleko”, badali właściwości różnych substancji oraz poznawali zjawiska związane z rozpuszczalnością, mieszaninami i krystalizacją.
Galeria zdjęć
- brak danych
Partnerzy
- liczba odwiedzin: 3820934
